Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Ślemieniu

Tydzień w Dolinie Muminków

Utworzono dnia 11.03.2023
Oj działo sie w naszej Dolinie Muminków! W dniach 28.02-03.03 br. 6-latki z Przedszkola Publicznego w Ślemieniu gościły w naszej bibliotece, która na kilka dni zamieniła sie w Doline Muminków.
Dzieci poznały Finlandię, gdzie urodziła się autorka książek o Muminkach- Tove Jansson i gdzie powstały same książki. Z zainteresowaniem wysłuchały informacji o całej serii o Muminkach. Przeczytalismy również kilka "muminkowych" książek np. "Co było potem", fragment "W Dolinie Muminków"i i nne. A że praca z młodym czytelnikiem i ksiązka bywa inspirująca więc na naszych zajęciach było kreatywnie, artystycznie, muzycznie...po prostu świetnie!
Dzieci w trakcie odwiedzin poznawały kolejno nowych bohaterów bajki, wykonały na dużych arkuszach papieru postacie Muminka, Panny Migotki i Tatusia Muminka, a z rolek po papierze toaletowych stworzyły podobizny swoich ulubionych postaci z Doliny. W ostatnim dniu odwiedził nas nawet Włóczykij!!!
 
Kiedy nasz spotkania w Dolinie Muminków dobiegły końca zrobiło się jakoś smutno...Ale wspomnienia z I Tygodnia Muminków będą długo do nas wracały. Zerknijcie na naszą fotorelację????
Dziękuję Pani Dyrektor GOK "Jemioła" za pomoc w organizacji, przychylność, dobrą współpracę i udostępnienie sali, a Pani Aleksandrze Danielewicz za ogromne zaangażowanie w przygotowanie Doliny Muminków, poświęcony czas oraz użyczone rekwizyty????
 
 
 

Tydzień w Dolinie Muminków

Utworzono dnia 11.03.2023, 12:28

 logo Biuletynu Informacji Publicznej

ePUAP

logo serwisu społecznościowego fb

 

Logo akcji Biblioteka Przyjazna Seniorom

Logo akcji mała książka wielki człowiek

Logo Katalogu on-line

Logo biblioteki internetowej Wolne Lektury

logo serwisu w bibliotece.pl

Logo Biblioteki Narodowej

Projekty:

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 58

W tym miesiącu: 166

W poprzednim miesiącu: 234

Wszystkich: 5146